Úprava vody z verejného vodovodu

Voda z verejneho vodovodu

Voda z verejného vodovodu musí spĺňať predpisy stanovené ministerstvom zdravotníctva a musí byť vhodná na pitie. Tak prečo je potom potrebné vodu upravovať?

Tvrdá voda


Jedným z najčastejších dôvodov na úpravu vody z verejného vodovodu je tvrdá voda. Aj keď tvrdá voda pri konzumácii nemá vplyv na človeka, môže spôsobiť nepríjemnosti vo vašej domácnosti. Vodný kameň sa vytvára na povrchoch spŕch, toaliet, kohútikov atď.. Zhoršuje sa tak čistenie a tiež sa skracuje životnosť všetkých spotrebičov, ktoré prichádzajú do kontaktu s vodou (bojlery, kotle, rýchlovarné kanvice atď.).

Môžete nájsť rôzne druhy výrobkov, ktoré pomáhajú tento problém vyriešiť, ako napríklad:
• magnety 
• elektromagnety 
• galvanické zariadenia
• katexové zmäkčovače vody

Pri výbere vhodného riešenia je dôležité analyzovať Vaše potreby. Na základe zistení sa dá jednoducho a odborne navrhnúť vhodné riešenie...

Chlór


Do verejného vodovodu sa pridáva chlór s cieľom udržať kvalitu vody z vodárenského zdroja až po naše domácnosti. Bez použitia chlóru by sa voda mohla kontaminovať rôznymi mikrobiologickými patogénmi.

V dôsledku toho, že chlór môže spôsobiť nepríjemné kožné problémy u ľudí s citlivou pokožkou a pitie priamo z kohútika môže byť pre organizmus zaťažujúce, je dobré nechať vodu po vypustení z kohútika aspoň na 5 minút prevzdušniť. Týmto spôsobom sa väčšina voľného chlóru odparí z vody, napriek tomu viazaný chlór vo vode zostáva.

Na odstránenie všetkého chlóru z vody, existujú rôzne riešenia, ktoré nemusia byť finančne náročné. Odstránenie chlóru z vody môžeme dosiahnuť centrálnou úpravou vody (na hlavnom prívode) alebo pomocou lokálnej úpravy v mieste vypúšťania (najčastejšie pri kohútiku).

Kuchynské čističky vody

Reverzná osmóza

Reverzná osmóza je technológia, ktorá z vody vyfiltruje všetky škodliviny, ako napr. hlina, chlór, mikroplasty, pesticídy, antibiotiká, hormóny, baktérie a vírusy. To znamená, že voda z kohútika ostáva skutočne čistá.

Zariadenie obsahuje 3 predfiltre, ktoré slúžia na zachytenie mechanických nečistôt. 
Najdôležitejšou časťou tejto technológie je reverzno-osmotická membrána, ktorá nasleduje hneď po predfiltroch. Vďaka membráne reverznej osmózy je zariadenie schopné filtrovať vodu až na 99,98%. Po membráne nasleduje uhlíkový postfilter, ktorého úlohou je zlepšenie chuti a zápachu vody. Kvalitnejšie prístroje obsahujú aj mineralizátor, ktorý dodáva späť do vody minerály - ktoré sú potrebné pre ľudský organizmus - ako napr.: vápnik a horčík. 

Zostavy je možné doplniť rôznymi ďalšími filtračnými vložkami, takzvanými stupňami filtrácie. 
Zaujímavý stupeň filtrácie môže byť UV lampa, ktorá bráni kontaminácii, nakoľko voda bez chlóru je náchylnejšia na baktérie.

Naša spoločnosť má viac ako 15-ročné skúsenosti v oblasti úpravy vody. 

Radi Vám poskytneme bezplatné poradenstvo pri výbere vhodného riešenia na úpravu vody.

Kontaktujte nás​